Orange o współpracy z Cellnex i projekcie #Polskie5G

Newsy
Opinie: 0
Orange o współpracy z Cellnex i projekcie #Polskie5G

Orange na razie nie planuje bliskiej współpracy z firmą Cellnex. Prezes Orange powiedział, że jego sieć jest ma wystarczającą liczbę masztów. Cellnex będzie miał w swojej ofercie maszty Plusa i Play, ale prezes Orange twierdzi, że na razie współpraca może polegać wyłącznie na wykorzystaniu lokalizacji, na których NetWorks! ma gorsze warunki propagacji lub lokalne braki w pokryciu. Taka współpraca między operatorami trwa od dawna.

Witold Drożdż, odpowiedzialny w Orange za strategię, opisał także aktualny status projektu Polskie 5G. Projekt ten od wielu miesięcy jest na etapie uzgodnień, konsultacji i badań. Drożdż spodziewa się, że może po wakacjach projekt przejdzie do kolejnego etapu. Liderem projektu jest Exatel, który „chce być pomostem między sektorem publicznym a prywatnym i  chce stworzyć symetryczne pole współpracy operatorów komercyjnych i państwa.”.

Licencje na częstotliwość 700 MHz miały zostać przyznane w tym roku, ale minister, który to obiecał już nie pracuje w polskim rządzie.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: