Orange w tym roku uruchomił 226 nowych stacji bazowych

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Orange w tym roku uruchomił 226 nowych stacji bazowych

Orange podał, że w tym roku uruchomił 226 nowych stacji bazowych w całej Polsce.

Zmodyfikowano przeszło prawie 3 tysiące stacji, na których łącznie dołożono ponad 2,5 tysiąca warstw LTE.

Modernizacja dotyczy zarówno stacji Orange, jak i T-Mobile.

Klienci Orange mogą korzystać z ponad 12 tysięcy stacji bazowych. To zasługa RAN sharingu Orange i T-Mobile.

Spośród nowych stacji postawionych w tym roku pięć znajduje się w pobliżu miejscowości, które cieszą się dużym zainteresowaniem w zimowym i świątecznym czasie. Najnowsza z nich, bo uruchomiona w tym tygodniu, zlokalizowana jest na Hali Boraczej w Beskidzie Żywieckim. Pozostałe w Pyzówce koło Nowego Targu, w Ścinawce Średniej niedaleko Kłodzka, następna cała w Skowronkach (tak, tak, to nazwa miejscowości) koło Mszany Dolnej oraz w Izbach w pobliżu Krynicy-Zdrój.

Modernizacja objęła dotychczas 93 stacje bazowe na południu Polski w rejonach górskich, z czego 65 od początku roku. Od stycznia dołożono w tych lokalizacjach także 91 pasm LTE, zwiększając w ten sposób pojemność sieci i poprawiając jakość usług sieciowych.

Jak co roku na czas świąt i ferii zimowych, a więc prawie do końca lutego, Orange uruchomił także specjalny monitoring. Obejmuje 126 stacji bazowych, które znajdują się w popularnych zimą miastach i miejscowościach. Są wśród nich: zakopiańskie Krupówki, Gubałówka, Bukowina Tatrzańska, Rabka Zdrój, Niedzica, Szczyrk, Małe Ciche i Krościenko nad Dunajcem.

Nowe stacje bazowe w sieci Orange

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: