Oto najlepszy sposób na zakup iPhona

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Oto najlepszy sposób na zakup iPhona

Smartfony z systemem iOS cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników tego sprzętu na całym świecie. Firma badawcza Counterpoint Technology Market Research niedawno opublikowała ranking, z którego wynika, że w dziesiątce najlepiej sprzedających się smartfonów w 2023 r., pierwsze siedem pozycji zajęły iPhone’y. Liderem rankingu był iPhone’a 14.

Również w Polsce urządzenia mobilne Apple mają wielu fanów.

W badaniu opublikowanym jesienią ubiegłego roku przez firmę Komputronik 92 proc. użytkowników iOS i 91 proc. posiadaczy telefonu z Androidem zadeklarowało, że nie chce zmieniać smartfona na taki z innym systemem operacyjnym. Ale aż 8 proc. androidowców, którzy nie mieli nigdy iPhone'a planuje systemową zmianę. Odwrotnie, czyli przejść z iOS na Androida, jeśli nigdy się z niego nie korzystało, chce tylko 1 proc. uczestników badania.

Jak wynika z raportu Komputronika, posiadacze iPhone’ów kupowali swoje telefony z powodu jakości zdjęć, jakie robi ich aparat (62 proc.) i szybkości procesora w smartfonie (53 proc.). Mniej ważna była dla nich pojemność baterii (41 proc.), wielkość pamięci telefonu (34 proc.) czy jakość nagrywanych filmów (28 proc.).

Oto najlepszy sposób na zakup iPhona

Polacy telefony mobilne wymieniają najczęściej co 3 lata, a 77 proc. użytkowników iOS deklaruje, że zawsze kupuje nowy telefon przy zmianie (czasami lub zawsze używane urządzenia kupuje 14 proc. osób). Co dwa lata, robi to 25 do 27 proc. osób ankietowanych przez Komputronika. Część osób decyduje się poczekać z wymianą sprzętu trzy, a nie dwa lata z powodów finansowych.

Dlatego też dla wielu osób ciekawą opcją może być forma zakupu smartfonów Apple, jaką sieć Plus proponuje swym klientów w ramach programu Plus WYMIANA. Jest to program ratalny, w ramach którego można kupić iPhone w niskich ratach i co 2 lata wymieniać go na nowszy model. Klienci nie tylko mogą stać się posiadaczami iPhone’a spłacając go w niskich ratach, ale operator proponuje dodatkowo wymianę nabytego w ten sposób telefonu na nowszy model już po zapłaceniu 24 z 36 rat. Pozostałych 12 rat w takim przypadku zostaje anulowanych.

Aby skorzystać z oferty Plusa WYMIANA i stać się posiadaczem nowego modelu iPhone trzeba podpisać umowę abonamentową z Plusem (dowolny abonament) i wybrać model iPhone’a dla siebie, np.: iPhone 15iPhone 15 PlusiPhone 15 ProiPhone 15 Pro Max. Jego zakup zostanie rozłożony na 36 rat.

Po dwóch latach (i zapłaceniu 24 rat) klient może zwrócić się do operatora o wymianę używanego telefonu na nowszy model, np. taki, który w międzyczasie został wprowadzony do sprzedaży. W ten sposób klient ma pewność, że zawsze będzie miał najnowszą wersję smartfona. Zastrzec tu trzeba, że zwracany iPhone powinien być sprawny i w dobrym stanie, ale może mieć standardowe oznaki użytkowania. Klient może jednak spłacić pozostałą kwotę w całości lub w 12 ratach i pozostawić sobie telefon na własność.

Oto najlepszy sposób na zakup iPhona

Przykładowo w przypadku iPhone’a 14 128 GB, w wariancie spłaty 24 rat, a następnie zwróceniu go i wybraniu nowego modelu, łączny koszt sprzętu wynosi 2699 złotych – 499 złotych na start i 24 raty po 91,66 zł/mies.

Inną ciekawą ofertą dla użytkowników sprzętu marki Apple w sieci Plus jest program Plus Odkup. W ten sposób klienci mogą sprzedać swojego używanego smartfona i z tych środków częściowo sfinansować zakup nowszego modelu. Lista modeli telefonów, które mogą być odkupione w Programie Plus ODKUP, znajduje się na stronie tutaj.

Wycena sprzętu dokonywana jest w salonie operatora – sprawdzany jest stan oddawanego urządzenia i na tej podstawie klient otrzymuje propozycję wyceny. Przykładowo wybierając iPhone 14 128 GB i odsprzedając np. iPhone’a 13 128 GB w bardzo dobrym stanie, można zyskać nawet 1024 złotych ze odsprzedaży. Zatem iPhone 14 128 GB można mieć już od 2475 złotych (kwota wynika z odliczenia kwoty z odsprzedaży iPhone 13 128 GB od standardowej ceny iPhone’a 14).

To bardzo wygodna opcja, bo nieużywany sprzęt nie zalega w szufladzie (ekologia), a kupno nowszego modelu można załatwić podczas jednej wizyty w salonie.

W sfinansowaniu zakupu nowego Iphone’a może też pomóc dostępne w Plusie udogodnienie - “Wakacje od rat”. Dzięki temu można odroczyć termin spłaty pierwszej raty za smartfon aż o 6 miesięcy. Same raty dostępne są na okres 12, 24 lub 36 miesięcy. Oferta ta skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów.

Warunkiem skorzystania z promocji przez nowego klienta jest zakup smartfona z umową abonamentową wraz z usługą Serwis Urządzenia Premium 24. Natomiast obecni klienci, którzy chcą skorzystać z takiej możliwości muszą kupić smartfon wraz z usługą Serwis Urządzenia Premium 24. Operator sprawdzi też czy regularnie płacili oni rachunki przez ostatnie sześć miesięcy.

Jak to wygląda w praktyce? Decydując się na zakup iPhone’a 14 128 GB w ramach oferty ”Wakacje od rat” opłata początkowa za sprzęt wynosić będzie 499 złotych, a po pół roku opłata miesięczna wynosić będzie 91,66 zł/mies. przez 36 miesięcy. W sumie więc klient zapłaci łącznie 3799 złotych.

Jak więc widać fani iPhone’ów, którzy chcą mieć możliwość korzystania z najnowszych modeli swej ulubionej marki smartfonów, w Plusie mogą łatwiej i w dobranych pod siebie warunkach zrealizować to marzenie.

To materiał sponsorowany - powstał na zlecenie firmy Plus.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: