Piotr Żaczko: Chiny nie są właścicielami ani TikToka, ani naszej spółki matki

Newsy
Opinie: 0
Piotr Żaczko: Chiny nie są właścicielami ani TikToka, ani naszej spółki matki

Piotr Żaczko, odpowiedzialny za PR w regionie CE TikToka przysłał nam oświadczenie swojej firmy w sprawie wczorajszej decyzji Rady ds. Cyfryzacji dotyczącej wprowadzenia zakazu aplikacji TikTok na służbowych smartfonach należących do urzędników państwowych.

TikTok oczywiście protestuje, bo zapewne obawia się, że także spora część „zwykłych” użytkowników zacznie obawiać się tej aplikacji. Sama treść decyzji rady nie jest na razie dostępna publicznie.

Oto pełna treść oświadczenia TikToka:

„Uważamy, że ta opinia opiera się na fundamentalnie błędnych wyobrażeniach na temat struktury własności naszej firmy i tego, w jaki sposób zapewniamy bezpieczeństwo danych. Chiny nie są właścicielami ani TikToka, ani naszej spółki matki, obie one są zarejestrowane poza Chinami. Obie nie są w żaden sposób zależne od chińskiego rządu, nie udostępniamy także żadnych danych tamtejszym władzom. W ramach projektu Clover rozszerzamy nasze podejście do bezpieczeństwa danych w Europie poprzez dalsze zaostrzenie kontroli dostępu do danych i współpracę z europejską firmą zewnętrzną w celu przeprowadzania audytów, monitorowania i zapewniania niezależnej weryfikacji naszych działań. Pozostajemy gotowi do współpracy i chętni do pełnego spełnienia wymogów formalnych w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości z właściwymi organami."

Systematycznie (co pół roku) publikujemy w raporcie listę żądań o udostępnienie informacji ze strony władz.

ByteDance nie jest własnością Chin – 60 procent udziałów posiadają globalne fundusze inwestycyjne takie jak Sequoia Capital czy SoftBank, 20 procent należy do właścicieli, a 20 procent mniejszych inwestorów i pracowników w opcjach na akcje. Spółka oraz jej założyciele na stałe znajdują się w Singapurze.

Decydenci polityczni i organy regulacyjne w Europie słusznie koncentrują się na zrozumieniu, czy TikTok stanowi jakiekolwiek faktyczne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Żadne dowody nie zostały jak dotąd przedstawione. Deklarujemy niezmiennie chęć współpracy tak, by w pełni zrealizować wymagania formalne.

Aby obsługiwać globalną platformę i zapewnić, że korzystanie z TikToka przez naszą społeczność jest spójne, przyjemne i bezpieczne, możemy zezwolić niektórym pracownikom zdalnym na ograniczony dostęp do danych użytkowników poza Europą. Dostęp ten jest ograniczony do tych, którzy potrzebują go do wykonywania swojej pracy i podlega szeregowi restrykcyjnych kontroli bezpieczeństwa, protokołom zatwierdzania i ścisłym ograniczeniom czasowym.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: