Play zaskoczył konkurencję ofertą internetu stacjonarnego. O co pytają klienci?

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Play zaskoczył konkurencję ofertą internetu stacjonarnego. O co pytają klienci?

Advertisement

Advertisement

Sieć Play coraz skuteczniej radzi sobie na rynku internetu stacjonarnego pozyskując co kwartał kolejne tysiące abonentów tej usługi. Co jednak ważne dla potencjalnych klientów, operator ma w swej ofercie propozycje, którymi zaskakuje konkurentów.

Ostatnio operator ogłosił, że startuje z najtańszą na rynku promocyjną ofertą internetu stacjonarnego na łącze do 150 Mb/s (przy pobieraniu danych) za 35 złotych miesięcznie.

Co jednak dla wielu osób może być jeszcze ważniejsze, jest to oferta bez zobowiązań. Oznacza to brak konieczności podpisania cyrografu zobowiązującego klienta do długoterminowej umowy. Klient Play może z niej zrezygnować w dowolnym momencie, bez dodatkowych opłat, np. jeśli musi zmienić miejsce zamieszkania lub potrzebuję wyższego wariantu prędkości.

W wariancie bez zobowiązań można skorzystać z łącz o przepustowości - do 300 Mb/s przy pobieraniu danych za 45 złotych lub do 600 Mb/s przy pobieraniu w cenie 55 złotych miesięcznie. W zestawie jest też router Wi-Fi za 0 zł. Z oferty mogą skorzystać zarówno obecni klienci Play, jak i osoby, które jeszcze nie korzystają z usług operatora.

Warto tu zaznaczyć, że jest to promocja limitowana czasowo i trwa tylko do końca października.

Oferta spotkała się z dużym odzewem potencjalnych klientów. Często mają oni dodatkowe pytania związane z tą usługą. Oto najczęstsze z nich:

Czy każdy może skorzystać z tej oferty?

Tak, jeśli mieszka w miejscu, gdzie jest doprowadzone łącze internetu stacjonarnego Play. Można to łatwo sprawdzić w wyszukiwarce na stronie operatora wpisując swój adres zamieszkania. Usługa jest dostępna zarówno w dużych miastach jak: Warszawa, Gdańsk, Wrocław Bydgoszcz, Katowice, ale i mniejszych, jak: Pruszków, Żary, Sochaczew, Racibórz, Piaseczno, Tczew, Żory, Ustka, Czeladź, Bartoszyce Prudnik

Czy internet stacjonarny posiada limit pobierania danych?

Nie, usługa internetu stacjonarnego nie ma limitu pobierania danych. Klient korzysta z pełnej prędkości przez cały okres rozliczeniowy bez względu, ile danych pobiera lub wysyła.

Czy Play zapewnia też router?

Tak, klient dostaje od operatora nowoczesny router, który jest podłączony kablem do sieci internetowej. Dzięki temu połączenie jest szybkie i stabilne.

W jaki sposób odbywa się instalacja usługi?

W wybranym terminie monter przychodzi do klienta i konfiguruje usługę wraz z routerem. Jednorazowa opłata za instalację to 50 zł. W losowych sytuacjach ustalony wcześniej termin wizyty montera montera można zmienić, lecz nie później niż dzień przed planowaną instalacją.

Jaki rodzaj adresu IP otrzymuje klient z Internetem Stacjonarnym Play?

Adres IP dla klientów internetu stacjonarnego Play jest dynamiczny i niepubliczny. Przydzielany jest on automatycznie i jego dzierżawa trwa pewien czas, a po jej wygaśnięciu adres IP może ulec zmianie. Aktualnie dla internetu stacjonarnego operator nie oferuje usługi stałego adresu IP.

Czy można zamówić internet stacjonarny w Play w mieszkaniu, które jest wynajmowane?

Tak, jest taka możliwość. Jednak do zawarcia umowy wymagana jest zgoda właściciela mieszkania. A w trakcie instalacji musi być obecna osoba, która zawiera umowę z Play lub osoba upoważniona do podpisania umowy.

A jeśli ktoś już korzysta z internetu innego operatora, czy może podpisać umowę na Internet Stacjonarny w Play?

Tak, ale żeby nie płacić za dwie usługi, warto rozważyć rezygnację z usług z dotychczasowego dostawcy. Play udziela pomocy w wypowiedzeniu obecnej umowy lub zwrocie routera.

Czy klient internetu stacjonarnego Play może dokupić usługę TV?

Tak, a na szczególnie atrakcyjną ofertę mogą liczyć klienci posiadający abonament komórkowy w Play. W takim przypadku pakiet łączący internet stacjonarny (150 Mb/s) z telewizją (ponad 50 kanałów) i Viaplay będzie kosztować tylko 45 zł miesięcznie.

Również klienci internetu stacjonarnego w Play w wersji bez zobowiązań mogą dokupić usługi telewizyjnej w Play w jeden z dwóch wariantów:

  • Ofertę podstawową za 35 zł miesięcznie obejmującą dostęp do serisu Viaplay i ponad 50 kanałów telewizyjnych w tym FOX, National Geographic, History, Disney Channel, Comedy Central, Paramount Channel, TNT, Nicktoons z możliwością aktywacji dodatkowych pakietów: KIDS, SPORT, EXTRA, HBO GO, NEWSw dowolnym momencie i na dowolny okres.
  • Ofertę rozszerzoną za 55 zł miesięcznie dającą dostęp do serwisu Viaplay oraz ponad 100 kanałów, w tym także do treści z pakietów dodatkowych: SPORT (kanały Eleven Sports), KIDS (bogate portfolio kanałów dziecięcych m.in Nick Jr, Cartoon Network), EXTRA (AXN, Kino Polska, BBC Brit, 13 Ulica, BBC First i ponad 20 innych) oraz NEWS (z TVN24).

Niższe ceny o 10 zł w każdym z wariantów otrzymają obecni klienci z abonamentem telefonicznym w Play lub nowi podpisujący jednocześnie przy zakupie telewizji umowę na usługi komórkowe.

Przy zakupie telewizji klient otrzymuje w cenie abonamentu dostęp do Viaplay, najnowszego na polskim rynku serwisu wideo łączącego sportowe emocje na żywo wraz z oryginalnymi hitami serialowymi oraz hollywoodzkimi produkcjami filmowymi i ulubionymi programami dla dzieci. Najlepsi polscy dziennikarze i komentatorzy m.in. Mateusz Borek czy Rafał Wolski wprowadzą widzów w świat sportu i takich rozgrywek jak niemiecka Bundesliga, Liga Europy UEFA czy Liga Konferencji Europy UEFA, a od 2022 roku także Premier League i Formuła 1 od 2023. Viaplay to również lokalne produkcje. Już 12 września premiera pierwszego odcinka nowego reality show Fort Boyard z udziałem 48 polskich gwiazd.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: