Play kupił dostawcę swojej platformy telewizyjnej

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Play nabywa udział większościowy w Redge Technologies i kontynuuje rozwój spółki w obecnych obszarach działalności

Play nabył 92,5% udziałów w spółce Redge Technologies – dostawcy rozwiązań wideo online w Europie Wschodniej.

Redge na razie zachowa swoją odrębność organizacyjną i będzie kontynuowało dotychczasową strategię produktową, jak również rozwijało nowe obszary działalności zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Skład zespołu zarządzającego spółką nie zmienia się, a Przemysław Frasunek, jej założyciel, pozostaje na stanowisku prezesa na kolejną 5-letnią kadencję, utrzymując pozostałe 7,5% udziałów.

Redge od 2007 roku dostarcza rozwiązania najnowszej generacji do dystrybucji treści wideo linearnego i na żądanie. Jednym z jego flagowych rozwiązań jest kompletna, wysoce skalowalna oraz niezawodna platforma technologiczna pozwalająca partnerom na tworzenie szerokiej gamy usług wideo, w tym rozwiązań OTT oraz IPTV. Spółka oferuje także rozwiązanie zapewniające zaawansowaną ochronę przed masowymi cyberatakami. Klientami Redge Technologies, poza Grupą iliad oraz Play, są duże firmy mediowe i operatorzy telewizyjni: Grupa TVN Warner Bros DiscoveryGrupa TV3Telewizja PolskaRingier Axel Springer PolskaVectra, Canal+ i NASK.

Trwająca od 2007 r. współpraca z Play rozszerzy się, czego efektem będzie dalszy rozwój platformy PLAY NOW.

W transakcji doradzali: kancelaria Rymarz Zdort Grant Thorton (po stronie kupujących) oraz Dentons i Rothschild & Co (po stronie sprzedających).

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: