POCO M4 Pro 5G – dobry budżetowiec na prezent – oto jego największe zalety

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
POCO M4 Pro 5G

Marka POCO wyspecjalizowała się w produkcji bardzo dobrych smartfonów w jeszcze lepszych cenach. Nie inaczej jest w przypadku modelu M4 Pro 5G. Telefon jest jednym z najtańszych urządzeń z możliwością obsługi sieci 5G. A oprócz tego w zestawieniu ze swoją niewygórowaną ceną poniżej tysiąca złotych ma m.in. świetny procesor, głośniki stereo i wszechstronny zestaw aparatów. Nic więc dziwnego, że telefon powinien stać się przebojem i jednym z najlepszych wyborów w swojej klasie. 

POCO M4 Pro 5G

Zaleta pierwsza. 5G

Kupowanie smartfonu bez 5G mija się w tym momencie z celem. Operatorzy mają dla klientów coraz lepsze oferty, a sieć rozwija się dynamicznie, oferując niesłychanie szybki Internet nie tylko w dużych miastach, ale i w mniejszych miejscowościach. 

Jeszcze niedawno 5G można było znaleźć tylko w telefonach z wyższej półki. Teraz jest to technologia dostępna dla każdego. Dzięki procesorowi MediaTek Dimensity 810 POCO M4 Pro obsługuje 5G jednocześnie w obu slotach. Bo oczywiście telefon to dual SIM. 

POCO M4 Pro 5G

Zaleta druga. Wydajność

Skoro już jesteśmy przy procesorze. Obsługa 5G to nie jedyna zaleta MediaTeka Dimensity 810. Podstawową jest wydajność. W AnTuTu Benchmark jednostka osiąga 357110 pkt., co jak na propozycję z tej półki cenowej jest doskonałym wynikiem. A w codziennej pracy telefon działa doskonale. Nie ma mowy o jakichś spowolnieniach czy przycięciach, strony wczytują się bardzo szybko, tak samo odpalają się aplikacje. Dodatkowo mamy możliwość ustawienia 90 Hz odświeżania ekranu, dzięki czemu wszystko jest płynne jak w smartfonach z najwyższej półki. 

Producent dał też użytkownikom możliwość wirtualnego rozszerzenia pamięci RAM. Z 6 GB możemy zrobić 8 – dwa dodatkowe są wirtualne i korzystają z zasobów ROM. Dzięki temu telefon dłużej utrzymuje zakładki w pamięci a korzystanie z niego staje się jeszcze bardziej komfortowe. 

No i nie można również zapomnieć o grach. Tu POCO M4 Pro 5G pokazuje swój pazur. Choć nie ma może „gamingowego” wyglądu, to jednak w swojej klasie dzięki procesorowi, dużej ilości RAM i sporej baterii (o której za chwilę) będzie jednym z najlepszych wyborów. Nie ma problemów z żadnymi grami, rozgrywka w PUBG jest komfortowa i bardzo przyjemna. Co ważne – telefon się nie nagrzewa. 

POCO M4 Pro 5G

Zaleta 3. Dźwięk i głośniki stereo

Zestaw dwóch solidnie brzmiących głośników w urządzeniu z tej półki cenowej? POCO pokazuje, że to możliwe. Oczywiście, nie są to głośniki z najwyższej półki, cudów nie ma. Ale i tak dźwięk jest dobrej jakości i sprawdzi się czy to w grach, czy do słuchania muzyki, czy podczas oglądania filmów. Do tego POCO nie zapomniało o wejściu mini-jack na słuchawki. Jeśli więc ktoś preferuje dobre słuchawki na kablu zamiast pchełek Bluetooth, M4 Pro 5G będzie w sam raz dla niego. Wisienką na torcie jest radio FM które jest wciąż bardzo ważne dla dużej grupy użytkowników. A większość producentów już o nim zapomniała. Na szczęście POCO pamięta.

POCO M4 Pro 5G

Zaleta 4. Aparaty 

Zestaw obiektywów w POCO M4 Pro wygląda następująco:   

  • 50 MP, f/1.8, PDAF – główny aparat
  • 8 MP, f/2.2 – aparat szerokokątny
  • 16 MP, f/2.5 – aparat do selfie 

POCO należy się ogromny szacunek za zrezygnowanie z bezsensownego 2 MP oczka do zdjęć makro. Sporo producentów wciąż je wpycha, by zwiększyć ilość aparatów w telefonie. Ale oczywiście nikt z nich nie korzysta, bo jakość jest fatalna. Zamiast tego POCO dało użytkownikom do dyspozycji obiektyw szerokokątny. Sprawdza się doskonale przy fotografowaniu większej grupy znajomych albo przy ładnych kadrach architektury. Warunek konieczny to dużo światła. 

Główny aparat jest mniej wymagający i sprawdzi się w każdym scenariuszu. Zdjęcia mają dużo szczegółów, bardzo przyjemnie działa tryb nocny, 2x zoom cyfrowy również jest niezłej jakości. Bardzo ładnie wyglądają zdjęcia z rozmytym tłem w trybie portretowym.

Selfie zaskakuje szczegółowością – widać różnicę pomiędzy 16 MP a 8 MP, jakie standardowo wrzucają producenci w tej półce cenowej. Wielkie brawa dla POCO, że zdecydowało się na wyższy standard. 

Również filmy wyglądają bardzo przyjemnie. Dobrze działa elektroniczna stabilizacja, nie ma problemów ani z dźwiękiem, ani z ostrością. 

POCO M4 Pro 5G

Zaleta 5. Bateria

Ogniwo ma imponującą pojemność 5000 mAh. Dzięki temu wytrzymuje dwa dni zupełnie normalnego używania. Jeśli będziemy z telefonu korzystali mniej, wytrzyma i trzy dni. Ale oczywiście jeśli będziemy intensywnie grali, rozładujemy baterię w dobę. To jednak nie jest żaden kłopot, bo dzięki szybkiej 30W ładowarce napełnimy ją do połowy w pół godziny, a do pełna w godzinę. To, że nie musimy utykać przy ładowarce na długie godziny, jest potężną przewagą POCO M4 Pro nad innymi urządzeniami w tej klasie. 

POCO M4 Pro 5G jest idealnym urządzeniem dla osób które nie chcą nadwyrężać swojego budżetu, ale jednocześnie nie chcą rezygnować ze sprawnego, nowoczesnego telefonu. Nie będziemy narzekać na jego działanie, które jest zdecydowanie powyżej średniej w tej klasie cenowej. Skorzystamy z 5G w obu kartach. Dzięki głośnikom stereo z przyjemnością obejrzymy w większym gronie film albo posłuchamy muzyki. Zrobimy nim bardzo ładne zdjęcia i filmy. A do tego mamy gwarancję, że niezależnie od tego, co robimy, urządzenie nie rozładuje się nam przed wieczorem. Czy można chcieć czegoś więcej za takie pieniądze?

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: