Poczta Polska wprowadza nadawanie przesyłek przez internet

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Poczta Polska wprowadza nadawanie i opłacanie przesyłek Pocztex przez internet

Poczta Polska udostępniła szybkie bezgotówkowe płatności za nadanie przesyłki. Klienci odwiedzający www.pocztex.pl, mogą już nie tylko szybko wycenić, ale też opłacić przesyłkę. Dodatkowo zyskali także możliwość samodzielnego wygenerowania i wydrukowania etykiety, co znacznie skróci czas potrzebny na obsługę w placówce pocztowej. W ramach nowych udogodnień, klienci mogą także wygenerować etykietę z opcją dokonania płatności później – np. u kuriera albo w placówce.

Nowa strona internetowa www.pocztex.pl oferuje usługi dla dwóch grup klientów: detalicznych (dla Ciebie) oraz biznesowych (dla firmy). Jeżeli chcemy szybko i wygodnie nadać paczkę, na stronie głównej wybieramy format przesyłki oraz jedno z 3 możliwych miejsc jej dostarczenia (pod adres, do punktu lub automatu pocztowego). Po wprowadzeniu danych, pojawia się wycena wybranej przez nas usługi. Po kliknięciu: „Nadaj przesyłkę” wprowadzimy bardziej szczegółowe parametry nadania, możemy skorzystać z usług dodatkowych oraz wybrać opcję wysyłki. Na końcu otrzymamy możliwość opłacenia przesyłki, którą zamierzamy nadać w placówce pocztowej. Po zakończeniu procesu etykieta adresowa jest przesyłana na wskazany przez klienta adres email. 

Poczta Polska planuje wprowadzenie kolejnych udogodnień do swojej flagowej usługi kurierskiej. Już wkrótce klienci zyskają dostęp do aplikacji mobilnej, zapewniającej m.in. możliwość nadania przesyłek Pocztex, ich śledzenie oraz odbiór z automatów paczkowych. Twórcą tego kompleksowego rozwiązania informatycznego, obejmującego także dostęp do dedykowanego Panelu Klienta dla osób korzystających z komputerów, będzie spółka z grupy spółek Poczty Polskiej – Poczta Polska Usługi Cyfrowe.  

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: