Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ma dostęp do danych ze stacji pogodowych Netatmo

Newsy
Opinie: 0
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ma dostęp do danych ze stacji pogodowych Netatmo

Po nawiązaniu współpracy pomiędzy Netatmo a organizacją EUMETNET z danych zebranych ze stacji pogodowych korzysta również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

EUMETNET jest europejską wspólnotą zrzeszającą 31 narodowych instytutów meteorologicznych, w tym IMGW. Organizacja ma na celu rozwój współpracy państw członkowskich w zakresie ustalania wspólnych standardów w wymianie danych i prognoz meteorologicznych czy kontroli ich jakości.

W ramach programu Pogoda z Netatmo francuski producent rozwiązań smart home wspiera meteorologów i instytuty meteorologiczne w prognozowaniu pogody i prowadzeniu badań. Między innymi poprzez udostępnianie lokalnych pomiarów pogodowych, które są dostępne dla członków EUMETNETu.

Lokalne pomiary rejestrowane przez stacje Netatmo pomagają na przykład znacznie doprecyzować szczegóły zmian meteorologicznych, które są wykrywane przez rozmieszczone w różnych krajach satelity i radary pogodowe.  

Odczyty i historia danych pogodowych są przydatne w wielu branżach, takich jak ubezpieczenia, nieruchomości, budownictwo, energetyka czy rolnictwo. W Szwajcarii zajmująca się nieruchomościami grupa Wüest Partner wykorzystuje odczyty z urządzeń Netatmo do tworzenia szczegółowych map termicznych miast, w których pracuje.

Użytkownicy Netatmo mają pełny wybór, czy chcą udostępniać dane dotyczące aktualnych warunków atmosferycznych, a wszystkie przekazane informacje są anonimizowane.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: