Reuters: Cellnex rozważa sprzedaż części udziałów w polskim oddziale

Najważniejsze | Newsy
Żródło: Reuters
Opinie: 0
Reuters: Cellnex rozważa sprzedaż udziałów w polskim oddziale

Według agencji Reuters Cellnex rozważa sprzedaż udziałów w polskim oddziale. Korzysta już z usług doradców.

Hiszpański Cellnex rozważa sprzedaż mniejszościowego pakietu udziałów w swojej polskiej działalności, podały cztery źródła bliskie rozmowom.

Głównym celem jest zmniejszenie zadłużenia i pozyskanie funduszy na dalszą działalność na polskim rynku. Być może będzie to zakup infrastruktury radiowej od PLAY.

Transakcja prawdopodobnie wyceniłaby polski oddział na kwotę przekraczającą 3 miliardy euro (3,27 miliarda dolarów) bez uwzględnienia zadłużenia.

Cellnex współpracuje z doradcami, w tym JPMorgan, w celu oceny sprzedaży udziałów w polskim biznesie, ponieważ stara się pozyskać finansowanie dla potencjalnej kolejnej umowy z Iliad Group w Polsce, powiedziały osoby, które wypowiadały się pod warunkiem zachowania anonimowości. BNP Paribas również pracuje nad sprzedażą, powiedziała agencji jedna z osób.

Cellnex i Iliad prowadzą rozmowy w sprawie ewentualnego porozumienia dotyczącego rozbudowy przez hiszpańską firmę infrastruktury telekomunikacyjnej, którą zarządza dla Iliad w Polsce, powiedziała druga osoba.

Formalny proces sprzedaży udziałów ma rozpocząć się przed latem, podały źródła. Zastrzegły jednak, że plany te mogą jeszcze ulec zmianie lub zostać porzucone.

Rzecznicy Cellnex, JPMorgan i BNP odmówili komentarza. Iliad nie odpowiedział na prośby o komentarz.

Cellnex kontroluje ponad 15 000 lokalizacji w Polsce. Polska jest największym krajem wchodzącym w skład "reszty Europy" Cellnex, która nie obejmuje Francji, Włoch i Hiszpanii.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: