Revolut wprowadza w Polsce karty Pay Later

Newsy
Opinie: 0
Revolut wprowadza karty płatnicze Pay Later i na 30 dni znosi opłaty

Revolut wprowadza specjalną kartę Pay Later, która rozkłada na raty koszt dokonywanych z jej pomocą zakupów. O dostęp do Pay Later może wnioskować ponad 1,7 mln klientów Revolut w Polsce.

Pay Later od Revolut to produkt ratalny z odroczoną płatnością, który wykorzystuje przyznany limit kredytowy i bierze pod uwagę zdolności zakupowe klienta. Karta działa na podobnej zasadzie jak udostępniona wcześniej funkcja w aplikacji. Revolut daje klientowi swobodę decyzji, kiedy chce skorzystać z rat Pay Later, jaką metodą aktywować raty (aplikacja lub karta), nie ogranicza też wyboru do zamkniętej listy sklepów.

Firma uruchomiła także promocję dla nowych klientów. Polega ona na zniesieniu opłaty za odroczenie płatności z pomocą funkcji Pay Later dokonanej w ciągu 30 dni od przyznania limitu. Dotyczy to płatności zarówno online, jak i w sklepach fizycznych. Promocja dotyczy tylko osób, które nie miały nigdy wcześniej limitu Pay Later w Revolut. 

Uprawnieni klienci mogą skorzystać z rat Pay Later przy zakupach do maksymalnej kwoty 5000 PLN opłaconych kartą Revolut, zarówno fizyczną jak i wirtualną ze zmiennym numerem, która zapewnia dodatkowy poziom bezpieczeństwa transakcji online - jej numer jest niszczony po każdej płatności. Wystarczy aktywować tryb Pay Later w aplikacji przed dokonaniem płatności, którą chcemy rozłożyć na raty.

Nowością jest teraz opcja skorzystania z wirtualnej karty Pay Later. Tu, podczas płatności kwota zakupu zostanie rozłożona na raty automatycznie, bez konieczności wcześniejszej aktywacji trybu Pay Later. By móc aplikować o limit, należy m.in. posiadać obywatelstwo polskie, a także mieć w telefonie aktualną wersję aplikacji Revolut (minimum 8.67).

Gdy klienci Revolut rozkładają dowolny wydatek zakupowy na trzy miesięczne raty, pierwsza rata jest opłacana z góry w momencie płatności a kolejne w drugim i w trzecim miesiącu. Opłata w wysokości 2,99% za każdy rozłożony na raty wydatek jest uiszczana przy okazji zwrotu drugiej i trzeciej raty. Po przyznaniu dostępu do usługi Pay Later, klienci mogą aktywować ją w dowolnym momencie, jednym kliknięciem w aplikacji, przed dokonaniem płatności za wybrane zakupy. Następnie, mogą obserwować status płatności i spłat w sekcji Karty, lub w sekcji Pay Later. Raty Pay Later można spłacić wcześniej, bez dodatkowych opłat.

Niezależnie czy chodzi o zakup opału na zimę, monitora do nauki, czy prezentu dla dziecka, klienci Revolut mogą skorzystać z rat Pay Later u dowolnego usługodawcy, który akceptuje płatności Revolut w sklepie stacjonarnym lub online. W przeciwieństwie do niektórych produktów "kup teraz, zapłać później" dostępnych na rynku, usługodawca nie musi mieć z Revolut żadnej umowy, a Revolut nie obarcza sklepu żadną opłatą z tytułu transakcji Pay Later.

Revolut dokładnie sprawdza zdolność kredytową i zakupową klienta, a następnie decyduje o przyznaniu dostępu do usługi Pay Later. Obecnie, najwyższy dostępny limit kredytowy wynosi 5 000 PLN, ale klienci otrzymują limit indywidualny, w drodze oceny zdolności kredytowej. 

Nowa usługa ratalna Pay Later posiada wewnętrzny system, który wspiera bezpieczeństwo finansowe klientów i sprawdza, czy klienta stać na swobodne korzystanie z limitu. Inaczej niż w niektórych usługach “kup teraz, zapłać później” dostępnych na rynku, Revolut ma zdolność dokonywania kompleksowej analizy zdolności kredytowej jeszcze przed transakcją, w przeciwieństwie do praktyki przyznawania kredytu ratalnego w momencie lub dopiero po dokonaniu transakcji w punkcie sprzedaży.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: