Rynek używanych, odnowionych smartfonów wzrósł 15% rok do roku

Newsy
Żródło: Counterpoint Research
Opinie: 0
Rynek używanych, odnowionych smartfonów wzrósł 15% rok do roku

Jak podaje Counterpoint Research rynek odnowionych smartfonów rośnie trzykrotnie szybciej od rynku nowych urządzeń, zyskując 15% rok do roku. Sprzedaż nowych urządzeń wzrosła o 4,5% rok do roku i jest istotnym punktem odniesienia dla zrozumienia skali zjawiska. Powodów dla takiego stanu rzeczy jest kilka. Po części ma to związek z wysoką ceną flagowych modeli telefonów, ale też odpowiednio wysokiej ich jakości, aby zakup używanego sprzętu miał uzasadnienie. Innym czynnikiem były utrudnienia w łańcuchu dostaw podzespołów elektronicznych do produkcji nowych urządzeń. Wzrosła też świadomość konsumentów dotycząca zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Za największy wzrost odnowionych smartfonów odpowiadają jednak oferty producentów, którzy odkupują stary telefon oferując obniżenie ceny nowego smartfonu. Konsumentom łatwiej zdecydować się na odnowione urządzenie, które zostało sprawdzone i jest oferowane wraz z gwarancją. Liderami rynku wtórnego są Apple i Samsung. Tego rodzaju transakcji wymiany smartfonów było globalnie o 10% więcej niż rok wcześniej. Największe wzrosty rynku wtórnego można było zaobserwować w Ameryce Łacińskiej – o 29% i w Indiach – o 25%.

Co warte odnotowania, telefony 4G nie straciły na wartości na rynku wtórnym, a średnia cena odnowionych smartfonów wzrosła nieznacznie względem lat poprzednich.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: