Są fotograficzne nowości w smartfonach Galaxy S22

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Są fotograficzne nowości w smartfonach Galaxy S22

Samsung wprowadził do smartfonów serii Galaxy S22 kilka fotograficznych nowości - jest nowa wersja aplikacji Expert RAW i nowa aplikacja Camera Assistant.

Zdjęcia nocnego nieba w funkcji astrofotografii w trybie Expert RAW

Ta funkcja pozwala obserwatorom gwiazd robić wyraźne i piękne zdjęcia konstelacji oraz aktywności na nocnym niebie. Wystarczy włączyć mapę nieba, by zlokalizować konstelacje, układy gwiezdne i mgławice. Aparat korzysta z zaawansowanej, wspieranej sztuczną inteligencją technologii segmentacji i przetwarzania wielu klatek w oparciu o ruchy ciał niebieskich, by robić zdjęcia w określonym czasie.

Funkcja wielokrotnej ekspozycji pozwala zrobić kilka zdjęć jednocześnie, a następnie nałożyć je na siebie i połączyć w jedno wyjątkowe ujęcie. Można uwolnić swą kreatywność i eksperymentować, nakładając na siebie obrazy, by stworzyć niesamowite abstrakcyjne kompozycje.

By użyć funkcji astrofotografii i zwielokrotnienia ekspozycji (w wersji beta), należy przejść do Specjalne opcje zdjęć w menu Ustawienia trybu Expert RAW.

Camera Assistant

Dzięki nowej aplikacji Camera Assistant można wybrać zautomatyzowane funkcje, by uzyskać w pełni spersonalizowane wrażenia z fotografowania.

Aplikację można pobrać ze sklepu Galaxy Store. Aplikacja Camera Assistant umożliwia włączanie i wyłączanie niektórych funkcji, w tym automatycznego przełączania obiektywu, automatycznego zakresu dynamicznego i szybszej migawki. Opcji jest więcej – można na przykład wybrać liczbę zdjęć, które zostaną wykonane po zadziałaniu wyzwalacza.

Co nowego?

  • Automatyczne przełączanie obiektywu: teraz można wyłączyć funkcję automatycznego przełączania obiektywów wykrywającą warunki oświetlenia i odległość od fotografowanego obiektu. Można ją wyłączyć w menu na przykład wtedy, gdy teleobiektyw ma zostać użyty zamiast obiektywu szerokokątnego do sfotografowania bliżej znajdującego się obiektu.
  • Nagrywanie wideo w trybie Zdjęcia: teraz możliwe jest wyłączenie tej funkcji, co umożliwia nagranie filmu długim naciśnięciem przycisku wyzwalacza w trybie fotografowania, co zapobiega przypadkowemu zarejestrowaniu filmu.
  • Liczba zdjęć po upływie czasu można już automatycznie zrobić kilka zdjęć w krótkim odstępie czasu po odliczeniu czasu. Teraz można również wybrać liczbę zdjęć zrobionych w ten sposób (1, 3, 5, 7).
  • Szybsza migawka: ten tryb umożliwia zrobienie do siedmiu zdjęć w ciągu sekundy. Jest bardzo przydatny podczas fotografowania poruszających się obiektów.
  • Limit czasu aparatu: można wybrać, jak długo aplikacja Aparat (ekran podglądu) ma pracować nieprzerwanie (1, 2, 5 lub 10 minut).
  • Wyraźny podgląd na wyświetlaczu HDMI: podgląd obrazu z aparatu bez menu i przycisków na wyświetlaczach przyłączonych do smartfonu przez złącze HDMI.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: