Samsung pokazał telewizory i soundbary na 2022 rok

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Samsung prezentuje nowe telewizory i ekrany na 2022 rok. Przełomowe opcje personalizacji i jakość obrazu nowej generacji.

Samsung zaprezentował na CES nowe telewizory Neo QLED z procesorami Neo QuantumThe FrameThe SeroThe Serif oraz ekran MICRO LED

MICRO LED ma 25 milionów diod LED. Będzie on dostępny w trzech rozmiarach: 110”, 101” i 89”.

MICRO LED obsługuje 20-bitową głębię skali szarości i HDR.

Ekran wyświetla ponadto 100% gamy barw DCI i Adobe RGB. 

Nowy ekran zajmuje 99,99% przodu urządzenia.

MICRO LED oferuje:

  • Art Mode (Tryb Sztuka) pozwala na wybieranie i prezentowanie na ekranie ulubionego dzieła czy cyfrowej fotografii. MICRO LED z oferty na rok 2022 oferuje również dwie prace multimedialne stworzone przez znanego artystę i designera Refika Anadola.
  • Multi View umożliwia jednoczesne śledzenie treści pochodzących z czterech różnych źródeł – z dowolnego spośród czterech portów HDMI urządzenia bądź ze wszystkich tych portów na raz – w rozdzielczości 4K przy 120 kl./sek.
  • Dolby Atmos system audio z górnymi, bocznymi i dolnymi głośnikami kanałowymi generującymi wielowymiarowe brzmienie.

Neo QLED z oferty na rok 2022 oferują tryb EyeComfort, który automatycznie dostosowuje jasność i tonację ekranu dzięki wbudowanemu czujnikowi światła i informacjom o porze dnia. W miarę jak zmienia się światło otoczenia, ekran stopniowo zmniejsza poziom jasności, oferując cieplejszą tonację i odpowiednio dostosowując poziom niebieskiego światła. 

Urządzenia na rok 2022 oferują funkcję OTS Pro (Dźwięk Podążający za Obiektem). Nowe telewizory lepiej obsługują Dolby Atmos za sprawą dodania nowych głośników kanału górnego.

The FrameThe Sero i The Serif zastosowano nowy wyświetlacz Matte Display o właściwościach antyodblaskowych i antyrefleksyjnych oraz zabezpieczony przed odciskami palców.

  • The Frame dostępny jest w rozmiarach od 32” do 85”.
  • The Serif jest teraz dostępny w rozmiarach od 43” do 65”.
  • The Sero można ustawić zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej. Nowa, dostępna w pionie funkcja Multi View umożliwia jednoczesne śledzenie różnych treści w górnej i dolnej części ekranu bądź wyszukiwanie informacji online bez przerywania oglądania.

Telewizory Samsung Smart z oferty na rok 2022 otrzymały nową platformę Smart Hub. Oferowany w Smart Hub pasek boczny pozwala płynnie przełączać się pomiędzy kategoriami – Multimedia, Gry (Gaming Hub) i Ambient.

  • Gaming Hub - dzięki partnerstwom Samsung z NVIDIA GeForce Now, Stadia i Utomik – użytkownicy mają dostęp do biblioteki gier. 
  • Watch Together: ta nowa aplikacja pozwala użytkownikom łączyć się na wideoczacie z przyjaciółmi lub członkami rodziny i jednocześnie oglądać ulubione seriale czy filmy. 
  • NFT Platform: aplikacja ta wykorzystuje zintegrowaną platformę w celu odkrywania i kupowania cyfrowych dzieł sztuki, a także obrotu nimi, za pośrednictwem ekranów MICRO LED oraz telewizorów Neo QLED i The Frame.
  • Smart Calibration: to funkcja pozwalająca dostroić ustawienia. Tryb podstawowy oferuje kalibrację ekranu w 30 sekund, natomiast tryb profesjonalny zapewni jego optymalną jakość w ok. 10 minut.

Oferowane w roku 2022 urządzenia będą obsługiwały interfejs pionowy. W efekcie można będzie korzystać z aplikacji takich jak TikTok, a także z opcji mirroringu w orientacji pionowej. W pionie dostępne będą także funkcje Ambient Mode+ i Art Mode.

Na pilocie pojawi się nowy przycisk rotacji odpowiedzialny, za obrócenie ekranu urządzenia.

Q-Symphony, rozwiązanie umożliwiające współpracę telewizorów Neo QLED z soundbarami Samsung, pozwala teraz soundbarowi i systemowi nagłośnienia wokół telewizora działać wspólnie ze wszystkimi głośnikami zlokalizowanymi wewnątrz ekranu – w tym z głośnikami kanału górnego. Soundbary Samsunga na 2022 wyposażono w bezprzewodowe połączenie telewizora Samsung Smart TV z soundbarem. W soundbarze HW-S800B Ultra Slim wykorzystano technologię pasywnego radiatora w subwooferze.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: