ŠKODY będą widziały pociągi

Newsy
Opinie: 0
ŠKODA testujŠKODA testuje ostrzeżenia o pociągach w aplikacji Traffication, aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo na drogache ostrzeżenia o pociągach w aplikacji Traffication, aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo na drogach

ŠKODA testuje nową funkcję w aplikacji Traffication dostępnej w systemie Infotainment.

Najnowsza wersja oprogramowania, która jest testowana w ramach projektu pilotażowego w Czechach, we współpracy z czeską spółką kolejową Leo Express, ostrzega przed zbliżającymi się pociągami, zmniejszając ryzyko wypadków na przejazdach kolejowych.

Lokalizacje pociągów są przesyłane w czasie rzeczywistym do chmury. Następnie, za pomocą aplikacji Traffication, informacje przekazywane są zbliżającemu się do przejazdu kolejowego autu. Ostrzeżenie o nadjeżdżającym pociągu pojawia się w formie wyskakującego okienka na centralnym wyświetlaczu systemu Infotainment wraz z powiadomieniem akustycznym. ŠKODA pracuje nad integracją przejazdów różnych firm kolejowych w całej Europie, a rozmowy z kilkoma innymi są już w toku.

Aplikację Traffication można pobrać w samochodzie online - ze sklepu internetowego ŠKODA Connect. Aplikacja może być montowana we wszystkich aktualnych modelach ŠKODA, oprócz ENYAQ iV, pod warunkiem, że pojazd jest wyposażony w najnowszy system Infotainment trzeciej generacji (Modular Infotainment Matrix). Aplikacja działa automatycznie w tle - bez konieczności włączania jej przez kierowcę. Gdy osoba prowadząca auto napotka zagrożenia ruchu ulicznego lub znajdzie się w ich bezpośrednim sąsiedztwie, funkcja natychmiast pokazuje ostrzeżenia.

Oprócz nowo dodanych ostrzeżeń o zbliżających się pociągach aplikacja wyświetla także inne rodzaje alertów od dostawców informacji o ruchu drogowym lub bezpośrednio od innych samochodów ŠKODA. Zawiadomienia mogą ostrzegać kierowców przed trudnymi warunkami pogodowymi i drogowymi lub wypadkami. Ponadto aplikacja może wykryć kierowcę przemieszczającego się niezgodnie z kierunkiem jazdy lub wjeżdżającego na autostradę pod prąd i ostrzec innych uczestników ruchu o potencjalnym niebezpieczeństwie. W przypadku złej widoczności informacja o włączeniu przez innych kierowców ŠKODY świateł przeciwmgielnych także przesyłana jest do chmury. Kierowcy mogą również za pomocą jednego kliknięcia zgłaszać zagrożenia drogowe do sieci, aby za pośrednictwem funkcji Traffication ostrzec innych uczestników ruchu. Aplikacja jest obecnie dostępna w 32 krajach europejskich i wyświetla ostrzeżenia w 23 językach.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: