Rozpoczynamy testy smartfonu Sony Xperia 5 IV

Newsy | Recenzje
Opinie: 0
Sony Xperia 5 IV

Rozpoczynamy test Xperia 5 IV, czyli najnowszego smartfonu Sony. To co w modelu Sony Xperia 5 IV pozytywnie zaskakuje, to połączenie mniejszych rozmiarów z zachowaniem najważniejszych cech flagowego modelu Sony Xperia 1 IV. Dzięki takiemu zabiegowi osoby referujące mniejsze smartfony mogą wybrać Xperia 5 IV nie tracąc najważniejszych cech wyróżniających flagowca japońskiego producenta na tle konkurencji.

Z najnowszego flagowca do Xperii 5 IV trafiło nagrywanie wideo 4K w 120 klatkach wszystkimi trzema aparatami – żaden smartfon innego producenta tego nie potrafi. Jest także rewelacyjna funkcja śledzenia oka podczas ustawiania ostrości, która również działa w każdym z aparatów. Procesor też jest ten sam co we flagowcu  - Snapdragon 8 Gen 1, chociaż warto zwrócić uwagę, że od czasu premiery Xperii 1 IV  pojawiła się nowa wersja Snapdragona z plusem i wersja użyta w Xperii 5 IV nie jest już najszybszym dostępnym procesorem na rynku. Bateria i szybkie ładowanie także jest identyczne jak we flagowcu.

Sony Xperia 5 IV ma szereg charakterystycznych cech, za które ceni się smartfony Sony – konstrukcję z płaskimi bokami ramy i płaskim tyłem, gniazdo słuchawkowe, czytnik linii papilarnych w przycisku zasilania, głośniki stereo, czy szufladę SIM wysuwaną bez użycia szpikulca.

Mając telefon przez pierwsze kilka godzin w rękach spodobał mi się bardzo jego zielony kolor połączony z matowym wykończeniem obudowy. Nie trzeba Xperii 5 IV co chwilę przecierać aby dobrze wyglądała. Konserwatywny, niezmieniony od lat design trafia w mój gust i potrzeby.

Drugą kwestią, która zwróciła moją uwagę jest super responsywny aparat. Ustawienie ostrości i robienie zdjęć jest tak szybkie, że na początku zastanawiałem się, czy zdjęcie się faktycznie zrobiło i tego nie zauważyłem, czy po prostu nie trafiłem w spust migawki.

Smartfon zapowiada się obiecująco, ale najważniejszą kwestią pozostaje czy problem przegrzewania się znany z flagowca został rozwiązany i to będę musiał jeszcze sprawdzić. Wnioskami podzielę się w pełnej recenzji, po zakończeniu wszystkich testów.

Sony Xperia 5 IV

Sony Xperia 5 IV

Sony Xperia 5 IV

Sony Xperia 5 IV

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: