Sprawdziliśmy nowego lidera ładowania baterii – teraz jest w promocji, a MagPad dostaniemy za złotówkę

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Sprawdziliśmy nowego lidera ładowania baterii – teraz jest w promocji, a MagPad dostaniemy za złotówkę

Jaki jest najważniejszy parametr przy wyborze smartfonu? W pierwszym odruchu nasze myśli kierują się w stronę aparatu albo ekranu. Okazuje się jednak, że dla wielu klientów to bateria i szybkość jej ładowania jest o wiele istotniejsza. Wychodząc z tego założenia, Infinix zaprojektował model Note 40 Pro, który oferuje bardzo szybkie ładowanie i wiele funkcji dodatkowych związanych z tym procesem. Takie podejście pozwoliło zminimalizować wszelkie bariery, które możemy napotkać, gdy nasz telefon się rozładuje. Co więcej, Infinix Note 40 Pro może pomóc smartfonom naszych znajomych i innym urządzeniom, które są w pilnej potrzebie zastrzyku energii.

Ładowanie 70W

Jeszcze całkiem niedawno, kiedy dostępne było tylko standardowe ładowanie zgodne ze specyfikacją USB 2.0 o mocy 2,5 W, brak podłączenia telefonu do ładowarki na noc oznaczał spore problemy. Wystarczyło nie zauważyć, że ładowarka nie jest podłączona do kontaktu i telefon rano nie nadawał się od użytku.

Wprowadzenie szybkiego ładowania zrewolucjonizowało sposób korzystania z telefonów. Infinix Note 40 Pro może się naładować do 50% w zaledwie 16 minut. Nawet jeśli podłączymy go do ładowania już po wstaniu z łóżka, to Note 40 Pro będzie gotowy do działania.

Szybkie ładowanie przydaje się nie tylko, gdy chcemy naładować telefon do pełna. Zaledwie 5 minut ładowania z mocą 70 W w najszybszym trybie oznacza 2 godziny grania lub korzystania z nawigacji, ponad 5 godzin oglądania filmów lub ponad 9 godzin rozmów telefonicznych. Wystarczy szybka kawa w kawiarni, aby znacząco naładować telefon.

Sprawdziliśmy nowego lidera ładowania baterii – teraz jest w promocji, a MagPad dostaniemy za złotówkę

To Ty decydujesz, jak szybko ma się ładować telefon

Infinix Note 40 Pro jest pierwszym smartfonem, jaki trafił w nasze ręce, który pozwala zdecydować, jak szybkie ma być ładowanie. Nie chodzi jednak o opcje ukryte głęboko w ustawieniach, lecz dostępne od razu po podłączeniu ładowarki, wprost z ekranu blokady.

Użytkownik może wybrać jeden z trzech trybów: inteligentny, hyper lub z niską temperaturą. Tryb Hyper jest najszybszy i ładuje wspomniane 50% w 16 minut. Jak każde szybkie ładowanie, powoduje lekkie nagrzewanie się telefonu. Tryb inteligentny to pogodzenie szybkości ładowania i niezbyt wysokiej temperatury - aby osiągnąć 50% naładowania, potrzebuje 20 minut. W trybie niskiej temperatury telefon jest nawet o 10 stopni Celsjusza chłodniejszy niż w trybie Hyper. Infinix ładowany w temperaturze otoczenia 25 stopni Celsjusza nie powinien zwiększyć swojej temperatury do więcej niż 30 stopni.

Zwykle podłączając telefon do ładowarki wiemy, czy zależy nam na szybkim podładowaniu, czy niekoniecznie. Infinix Note 40 Pro pozwala nam od razu zdecydować jaki tryb ładowania zastosować, tak aby optymalnie wykorzystać możliwości tego telefonu. Nie musimy z góry decydować się na jeden określony tryb, jak w innych telefonach.

Sprawdziliśmy nowego lidera ładowania baterii – teraz jest w promocji, a MagPad dostaniemy za złotówkę

Zasilanie ładowarką z pominięciem baterii

Często zdarza się, że podczas grania lub oglądania filmów podłączamy telefon do ładowarki. Instynktownym odruchem jest ładowanie baterii, nawet jeśli nie jest to konieczne. Kłopot polega na tym, że wówczas bateria jest ładowana i rozładowywana niepotrzebnie, skoro i tak jesteśmy podłączeni do zasilania. Sumuje się też ciepło generowane przez obciążony procesor z ciepłem generowanym podczas szybkiego ładowania i telefon może zrobić się o wiele cieplejszy niż zwykle.

Infinix oferuje rozwiązanie na taką okoliczność, jakim jest funkcja Zasilania Obejściowego. Gdy Note 40 Pro jest podłączony do oryginalnej ładowarki, może być zasilany bezpośrednio z niej, z pominięciem baterii. Zmniejszy to nagrzewanie się telefonu i oszczędzi cykli rozładowania ogniwa.

Aby aktywować Zasilanie Obejściowe, wystarczy wejść w ustawienia, wybrać sekcję ‘Bateria i oszczędzanie energii’, a następnie ‘Ładowanie’, gdzie znajduje się ta opcja. W tym miejscu możemy również zdecydować, przy jakim procencie naładowania baterii ma się uruchomić jej ładowanie oraz z jaką mocą ma ładować się bateria – 30%, 50% czy 100%. Możemy w pełni dostosować działanie zasilania obejściowego do swoich potrzeb.

Sprawdziliśmy nowego lidera ładowania baterii – teraz jest w promocji, a MagPad dostaniemy za złotówkę

Nic nie zastąpi wygody ładowania bezprzewodowego

Infinix Note 40 Pro jest wyposażony także w możliwość ładowania bezprzewodowego. To najwygodniejsza opcja ładowania, bo nie wymaga podłączania kabli. Ładowanie bezprzewodowe rzadko występuje w średniej półce cenowej i tym Infinix się wyróżnia już na start, ale na tym nie koniec. Do telefonu dołączane jest magnetyczne etui MagCase, kompatybilne z ładowaniem bezprzewodowym. Czyni to z modelu Note 40 Pro jedyny smartfon w swojej kategorii cenowej, który obsługuje magnetyczną ładowarkę bezprzewodową. Ułatwia to proces ładowania bezprzewodowego jeszcze bardziej, bo nie ma ryzyka, że nieprecyzyjne umiejscowienie na ładowarce bezprzewodowej nie zainicjuje procesu ładowania. Kto próbował położyć telefon na zwykłej ładowarce bezprzewodowej, ten wie, co mam na myśli.

A to jeszcze nie wszystko – przy zakupie Infinix Note 40 Pro istnieje możliwość skorzystania z promocji i nabycia magnetycznej ładowarki bezprzewodowej MagPad za symboliczną złotówkę. Jest tak mała, że można ją nosić przy sobie nawet w portfelu. Sprawdzi się zarówno na biurku, jak i można w ten sposób podładować telefon z powerbanka w kieszeni. Dzięki temu kabel, zamiast wystawać z dolnej krawędzi telefonu, będzie podłączony do magnetycznej ładowarki bezprzewodowej z tyłu obudowy.

Sprawdziliśmy nowego lidera ładowania baterii – teraz jest w promocji, a MagPad dostaniemy za złotówkę

Infinix Note 40 Pro może podzielić się swoją energią

Infinix Note 40 Pro doskonale radzi sobie z ładowaniem baterii, dlatego byłoby szkoda, gdyby nie mógł wykorzystać tej zalety do dzielenia się energią z innymi urządzeniami. Okazuje się, że jest taka możliwość i to na dwa sposoby – przewodowo i bezprzewodowo.

Ładowanie przewodowe, jako najszybsza opcja, wspiera wszystkie urządzenia zasilane przez USB, takie jak zegarki, opaski sportowe, latarki, słuchawki, a nawet inne telefony. Domyślne ładowanie zwrotne przewodowe obsługuje podstawową moc 2,5 W, ale w ustawieniach telefonu można aktywować 4 razy szybsze 10 W przewodowe ładowanie zwrotne.

Bezprzewodowe ładowanie zwrotne stanowi alternatywę, która eliminuje potrzebę posiadania kabla. Wystarczy zetknąć ładowane urządzenie z tyłem obudowy Infinix Note 40 Pro. Możemy w ten sposób poratować znajomego, którego telefon jest bliski rozładowania. Będzie z pewnością wdzięczny i zadowolony. Wiele modeli zegarków czy słuchawek także obsługuje ładowanie bezprzewodowe. Można na wyjeździe w ten sposób jedną ładowarką od telefonu naładować sam telefon i to, co na nim położymy. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Sprawdziliśmy nowego lidera ładowania baterii – teraz jest w promocji, a MagPad dostaniemy za złotówkę

Podsumowanie

Trudno znaleźć na rynku smartfon z tak bogatymi możliwościami ładowania i dzielenia się energią jak Infinix Note 40 Pro. Część funkcji jest unikalna dla tego modelu, jak możliwość wybrania szybkości ładowania wprost z ekranu blokady, od razu po podłączeniu ładowarki.

Nawet gdy pominiemy dodatkowe funkcje i skupimy się na podstawowych parametrach, takich jak 70-watowa moc ładowania i 20-watowe ładowanie bezprzewodowe z magnetycznym mocowaniem, to Infinix Note 40 Pro pozostaje niekwestionowanym liderem w swojej klasie.

Cena telefonu wynosi 1496 zł i obejmuje akcesoria: ładowarkę 70 W z kablem, słuchawki przewodowe, hartowane szkło oraz magnetyczne etui MagCase. Dodatkowo w promocji można dokupić magnetyczną ładowarkę bezprzewodową MagPad za złotówkę. Trudno znaleźć inny telefon ze średniej półki cenowej, który mógłby rywalizować z taką ofertą i parametrami. Jeśli kiedykolwiek odczuwaliśmy dyskomfort spowodowany zbyt wolnym ładowaniem, to Note 40 Pro całkowicie go rozwiązuje. Wszechstronne możliwości ładowania i dzielenia się energią Infinix Note 40 Pro sprawiają, że nie zawiedzie on w żadnej sytuacji. Telefon obsługuje nawet możliwość ładowania na mrozie do minus 20 stopni Celsjusza.

To materiał sponsorowany - powstał na zlecenie firmy Infinix.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: