Jest nowe źródło używanych iPhonów

Newsy
Opinie: 0
iPhone jak nowy od Swappie

Fińska spółka Swappie rozpoczyna w Polsce sprzedaż odnawianych iPhonów. Każdy telefon sprzedawany na Swappie.com przechodzi 52-stopniową weryfikację i - jeśli trzeba - naprawę.

Swappie działa od pięciu lat i przez ten czas kupiło, odnowiło i sprzedało kilkaset tysięcy iPhone’ów. Fińska firma jest obecna na 15 rynkach europejskich.

Platforma odnawiania i sprzedaży smartfonów Swappie oferuje obecnie modele od iPhone 7 do iPhone 12. Oferuje je do 40 proc. taniej i zapewnia, że działają “jak nowe”. To efekt m.in. 52-stopniowej weryfikacji każdego telefonu, a w razie potrzeby naprawy i wymiany niezbędnych elementów. Cały proces odbywa się in-house, w centrum technologicznym Swappie w Helsinkach lub w Tallinie. 

Dostarczenie kurierem zamówienia w Polsce trwa 1-3 dni, każdy iPhone objęty jest 12- lub dodatkową 36-miesięczną gwarancją i podlega bezpłatnemu zwrotowi. 

Centrum technologiczne Swappie, w którym wszystkie telefony podlegają gruntownemu procesowi 52-stopniowej weryfikacji, znajduje się w Helsinkach i Tallinie.

Swappie szczyci się nawet 3-krotnym wydłużeniem żywotności iPhone’a, co ma niezwykle pozytywny wpływ na środowisko. Wyprodukowanie smartfona wymaga emisji 56 kg CO2 i zużycia ok. 900 litrów wody (dane Apple dla iPhone 11). Głównie dlatego, że jego komponenty zawierają rzadkie metale (m.in. złoto, srebro, kobalt, cynę, tantal). Wraz z całym urządzeniem po 2-3 latach często trafiają do śmieci, choć mogłyby służyć znacznie dłużej.

Polska stanowi 5 największy kraj w którym działa firma Swappie, po Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii.

Obecnie Swappie zatrudnia 850 osób. Firmę wspierają potężne fundusze inwestycyjne, m.in. Tesi, Lifeline Ventures, Reaktor Ventures. Dotychczasowa kwota inwestycji w Swappie to 46,7 mln dolarów. 

Swappie zostało założone w 2016 roku w Finlandii przez Samiego Marttinena i Jiriego Heinonena.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: