T-Mobile szykuje sieć 5G na Euro 2024 - plany są bardzo ambitne

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
T-Mobile szykuje sieć 5G na Euro 2024 - plany są bardzo ambitne

T-Mobile w Niemczech ogłosił, że zasięg 5G w populacji wynosi już 96%, co obejmuje 80 milionów ludzi. W przyszłym roku klienci prywatni będą także korzystać z 5G Standalone (SA).

Obecnie ponad 10 000 anten o częstotliwości 3,6 gigaherca nadaje sygnał w ponad 800 miastach i gminach, oferując prędkość do 1 gigabita na sekundę.

"Nasz cel pozostaje niezmienny: chcemy dotrzeć do 99% populacji w Niemczech z 5G do 2025 roku. Tutaj również Niemcy mogą na nas polegać" - powiedział Srini Gopalan. "Chcemy również zaoferować 5G Standalone dla naszych klientów prywatnych w 2024 roku".

Deutsche Telekom planuje do końca 2026 roku mieć ponad 3000 lokalizacji anten kompatybilnych z Open Radio Access Network (ORAN). Pierwsza sieć takich anten działa od grudnia 2023 r. i obejmuje obszary w Neubrandenburgu. Nokia i Fujitsu dostarczają niezbędne komponenty technologiczne.

We współpracy z Autobahn GmbH, sieć mobilna przy autostradach jest rozbudowywana. W przyszłości 5G i LTE z prędkością co najmniej 200 Mbit/s będą dostępne w całym kraju na wszystkich autostradach w Niemczech. Obaj partnerzy chcą określić lokalizacje dla 400 nowych masztów telefonii komórkowej do końca 2024 roku. Pierwsze 50 lokalizacji zostało już ustalonych, a 75 planowanych jest do końca tego roku.

Deutsche Telekom kontynuuje również rozbudowę swojej sieci wzdłuż linii kolejowych. Dobra jakość sieci komórkowej powinna być dostępna na wszystkich trasach do końca 2026 roku. W tym roku Deutsche Telekom zbudował 150 nowych masztów telefonii komórkowej wzdłuż sieci kolejowej i stale modernizuje istniejące lokalizacje. Od początku współpracy z Deutsche Bahn usługi poprawiły swoją jakość na około 5000 kilometrów sieci kolejowej - zwłaszcza na trasach regionalnych. 97% tras o dużym natężeniu ruchu ma zapewniony dostęp do internetu z prędkością 200 Mbit/s. Na trasach ICE klienci Deutsche Telekom mogą surfować z prędkością 200 Mbit/s w 99% przypadków.

Deutsche Telekom poszerza także kampanię poszukiwania nowych lokalizacji dla anten. Teraz kontynuuje kampanię plakatową w jedenastu innych miastach w całych Niemczech.

Jednym z najważniejszych wydarzeń nadchodzącego roku są Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, które rozpoczną się 14 czerwca. Deutsche Telekom zapewni sieć na wszystkich stadionach, w strefach kibica i kwaterach drużyn. Telekom optymalizuje swoją sieć komórkową w 430 lokalizacjach dla fanów piłki nożnej. W tym celu zwiększa przepustowość w istniejących lokalizacjach, buduje nowe lub wdraża rozwiązania tymczasowe. W wyniku tych działań Telekom wzmacnia ponad 13 000 komórek. Dziewięć z dziesięciu stadionów Mistrzostw Europy otrzyma 5G na częstotliwości 3,6 gigaherca. W obrębie stadionów Deutsche Telekom zapewni najlepszą łączność za pośrednictwem 5G, LAN i WLAN. Firma kładzie 50 kilometrów światłowodów na dziesięciu stadionach i zapewnia 600 przełączników i 1000 punktów dostępowych. W sumie ponad 600 techników Telekom będzie wspierać działanie sieci podczas Mistrzostw Europy.

Telekom podłącza też międzynarodowe centrum nadawcze UEFA w Lipsku.

Deutsche Telekom jest jedyną platformą telewizyjną, która będzie transmitować wszystkie 51 meczów tego turnieju na MagentaTV, w tym pięć na wyłączność. Deutsche Telekom na czas turnieju zmieni taryfy mobilne swoich klientów na nielimitowane.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: