TECNO na świecie rośnie - w Polsce jest nadal całkowicie niewidoczne

Newsy
Opinie: 0
TECNO na świecie rośnie - w Polsce jest nadal całkowicie niewidoczne

Transsion Holdings odnotował w trzecim kwartale 2023 r. wzrost przychodów o 39% rok do roku, osiągając poziom 2.5 mld dolarów. Zysk netto za kwartał wzrósł o 190% do niecałych 190 mln dolarów. Był to najlepszy kwartał w historii firmy pod względem obu wskaźników finansowych. Marża zysku brutto osiągnęła 25,2%, w porównaniu do 19,4% rok wcześniej.

Według Counterpoint, TECNO, największa marka w rodzinie Transsion, odnotowała wzrost dostaw smartfonów we wszystkich regionach w trzecim kwartale 2023 r. o 62% rok do roku. Całe Transsion odnotowało wzrost sprzedaży smartfonów w tym kwartale o 36% rok do roku.

Z 4% udziałem w globalnym rynku smartfonów w 3 kwartale 2023 r., TECNO jest obecnie 9 co do wielkości marką smartfonów na świecie. Udział marki w rynku wzrósł ponad trzykrotnie w ciągu zaledwie trzech lat. Pomogło to również Transsion stać się jednym z 5 największych producentów smartfonów na świecie.

W Polsce TECNO po cichym wejściu na rynek nie jest specjalnie widoczne – być może wynika to z braku budżetu na działania marketingowe.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: