Tim Cook: w Apple trudno znaleźć obszar, którego AI nie dotyka

Newsy
Żródło: The Paper
Opinie: 0
Tim Cook: w Apple trudno znaleźć obszar, którego AI nie dotyka

Podczas otwarcia konferencji Global Wealth Management Forum 2025 w Szanghaju (18 października) Tim Cook rozmawiał z Bai Chong’enem z Tsinghua SEM o granicach innowacji i wpływie AI. Szef Apple stwierdził, że nie obawia się „komputerów myślących jak ludzie”, lecz „ludzi myślących jak komputery—bez wartości i empatii”. Jego zdaniem kluczowe jest stawianie użytkownika w centrum projektowania, co ma pozwolić wykorzystać AI „do rzeczy naprawdę niezwykłych”.

Cook mówił, że w Apple „trudno znaleźć obszar, którego AI nie dotyka” — od programowania i produkcji po sprzedaż i szkolenia — i że firmy, które nie wdrażają AI, tracą przewagę konkurencyjną oraz przychody. Zapowiedział też prace nad wprowadzeniem Apple Intelligence w Chinach jako funkcji zintegrowanej z systemem i codziennymi aplikacjami (pisanie, generowanie obrazów, inteligentne odpowiedzi).

Odnosząc się do lokalnego ekosystemu, Cook pochwalił „bezkonkurencyjną kreatywność” młodych twórców w Chinach i szybkie tempo adopcji AI przez konsumentów, deweloperów i artystów. Wątek dotyczył również zdrowia i edukacji: wskazał na przykłady zastosowań AI w Apple Watch (wykrywanie arytmii, upadków, kolizji, wezwanie pomocy) oraz na potencjał „demokratyzacji” korepetycji i nauczania krytycznego myślenia dzięki sztucznej inteligencji.

Cook przebywał w Chinach od 13 października, spotykając się m.in. z szefami resortów MIIT i handlu; w dniu wystąpienia ponownie pojawił się w Szanghaju.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: