T-Mobile rozpoczyna wyłączanie sieci 3G

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
T-Mobile

T-Mobile planuje wyłączenie technologii 3G na 56 stacjach bazowych w powiatach ostrowieckim, starachowickim i opatowskim.

Wyłącznie 3G na tym obszarze sieci komercyjnej jest najprawdopodobniej ostatnim testem przed masowym wyłączaniem 3G w całej sieci komercyjnej T‑Mobile. Odzyskane w ten sposób częstotliwości z zakresu 900 MHz T‑Mobile planuje przeznaczyć na zwiększenie prędkości uzyskiwanych przez klientów w sieciach LTE i 5G oraz ich pojemności. Przeznaczenie uwolnionego pasma na popularniejsze technologie może przełożyć się na wzrost prędkość przesyłania danych o ponad 10%.

Obecnie klienci korzystają przede wszystkim z sieci LTE i 5G, w których przesyłanych jest 97% wszystkich danych wykorzystywanych przez klientów. Ponad połowa rozmów telefonicznych realizowana jest w technologii VoLTE, która działa w oparciu o transmisję danych w LTE. Już od ponad roku wszystkie nowe modele telefonów oferowane klientom przez T‑Mobile obsługują zarówno LTE jak i VoLTE.

Klienci, którzy mają karty SIM starsze niż 7 lat (mogą nie obsługiwać LTE) mogą je wymienić za darmo w salonach i sklepach T‑Mobile.

Konsultanci pomogą również zweryfikować czy posiadany model telefonu obsługuje technologię LTE, jeśli nie zaproponują różne modele urządzeń we wszystkich przedziałach cenowych w zależności od potrzeb i wymagań klientów.

T-Mobile przygotował dla klientów specjalną stronę, na której można znaleźć informacje dotyczące wyłączania sieci 3G i najczęstszych związanych z tym pytań https://www.t-mobile.pl/c/wylaczamy3g.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: