Tunel w Świnoujściu otwarty i Orange z tej okazji uruchomił specjalną stację bazową

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Tunel w Świnoujściu otwarty i Orange z tej okazji uruchomił specjalną stację bazową

Dziś w Świnoujściu Orange uruchomił maszt, który ma obsługiwać zasięg w tunelu pod Świną.

Tunel został udostępniony kierowcom od dziś. Wyspy Wolin i Uznam mają stałe połączenie komunikacyjne.

Nie ma w nim niestety wspólnej profesjonalnej sieci obsługującej telefony wszystkich 4 sieci i nie zapowiada się, że taka sieć kiedykolwiek powstanie. Informowaliśmy już o tym kilka razy tuż przed otwarciem.

Dotychczas nie udało się dogadać z inwestorem na montaż anten w środku.

Łączna długość tunelu i dróg dojazdowych to prawie 3,2 kilometra wraz ze wszelką infrastrukturą towarzyszącą. Tunel jest jednorurowy, z ruchem dwukierunkowym, w każdym kierunku po jednym pasie ruchu o szerokości 3,5 metra z ciągiem ewakuacyjnym i poboczem o szerokości 1,75 metra.

Główny Inwestor budowy tunelu pod Świną to Gmina Miasto Świnoujście. Inwestorem zastępczym została Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Szczecin. Kontrakt zrealizowało konsorcjum PORR/Gülermak. Nadzór nad projektowaniem tunelu, realizacją robót oraz zarządzanie kontraktem pełniło konsorcjum firm SWECO/Lafrentz.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 900 milionów złotych, z czego prawie 775,7 milionów to dofinansowanie z Unii Europejskiej (85 procent). Resztę inwestor Gmina Miasto Świnoujście dołożyło z własnego budżetu.

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: