Vectra wprowadza najszybszy Internet na świecie - wszyscy gotowi na ofertę PLAY/UPC

Najważniejsze | Newsy | Promocje
Opinie: 0
Vectra wprowadza Internet światłowodowy z prędkością do 10 Gb/s do oferty dla klientów indywidualnych

Vectra wprowadza do swojej oferty dwie nowe prędkości Internetu światłowodowego, tj. 2,5 Gb/s i 10 Gb/s.

Vectra twierdzi, że jest to najszybszy dostępny komercyjnie Internet na świecie.

Z oferty nowych prędkości opartej o łącza światłowodowe w technologii Fiber-To-The-Home (FTTH)  już w czerwcu będą mogli skorzystać mieszkańcy wybranych obszarów w 9 miastach, w tym: Warszawie, Gdyni, Gdańsku, Wrocławiu i Olsztynie. Oferta cenowa nowych usług zostanie opublikowana wraz komercyjnym startem w czerwcu br.

Do końca roku nowe usługi będą dostępne dla ponad 220 tys. gospodarstw domowych w 30 miastach w kraju.

Vectra, jako pierwszy operator ogólnopolski dołącza do nielicznego grona dostawców usług Internetu na świecie oferujących tak zaawansowaną usługę opartą o technologię XGS-PON. Umożliwia ona symetryczny transfer danych z prędkością nominalną 10 Gb/s. W połączeniu z urządzeniem zapewniającym bezprzewodowy dostęp do Internetu, będącym w ofercie operatora, działającym w standardzie WiFi 6, możliwe jest korzystanie z usług cyfrowych na niedostępnym dotychczas poziomie.

Pełne skorzystanie z możliwości nowych usług wymaga zastosowania odpowiednich urządzeń, w tym  tych wykorzystywanych bezpośrednio przez użytkowników końcowych. Zastosowana przez Vectra technologia XGS-PON 10G umożliwia nominalny transfer danych z prędkością 10 Gb/s.

W testach przeprowadzonych przez zespół inżynierów Vectra, przy wykorzystaniu sprzętu możliwego do skonfigurowania przez użytkownika indywidualnego, osiągnięto symetryczny transfer danych na poziomie 8,1 Gb/s.

Rzecznik Orange Polska, Wojciech Jabczyński, napisał do nas, że już w ubiegłym roku hiszpański oddział tej sieci wdrożył ofertę komercyjną opartą o technologię XGSPON, która miała również prędkość 10 Gbps (wersja symetryczna łącza).

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: