W Warszawie biletowa rewolucja - wreszcie są bilety kodowane na karcie płatniczej

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
W Warszawie biletowa rewolucja - wreszcie są bilety kodowane na karcie płatniczej

Warszawska Kolej Dojazdowa wdrożyła nowy system sprzedaży biletów i uruchomiła mobilne biletomaty we wszystkich pociągach.

Pasażerowie WKD, jako pierwsi na kolei w Polsce, mogą przypisać zakupione bilety do kart płatniczych.

W biletomacie mobilnym, zainstalowanym na pokładzie pociągu, pasażer ma możliwość zakupu biletu na dwa sposoby. Pierwszy sposób, już znany pasażerom, to zakup normalnego biletu papierowego przy użyciu karty płatniczej. Drugi sposób, bardziej innowacyjny, polega na wybraniu opcji „Wirtualny bilet”, który będzie przypisany do karty płatniczej.

W przypadku zakupu tzw. „Wirtualnego biletu” zostanie on opłacony kartą płatniczą i od razu do systemu sprzedażowego zostanie przesłana informacja, że do karty która została użyta do tej płatności jest przypisany wybrany przez pasażera bilet.

Przy wyborze tej opcji nie potrzebujemy biletu papierowego – w przypadku kontroli biletów należy przyłożyć do urządzenia kontrolerskiego tą samą kartę płatniczą (karta fizyczna, smartwatch, telefon komórkowy), która była wykorzystywana do zakupu biletu WKD.

Karta płatnicza jest wyłącznie identyfikatorem transakcji i na żadnym z etapów kontroli nie ma możliwości jej sklonowania, pobrania pieniędzy czy też dostępu do danych na niej zawartych.

Podobne rozwiązanie działa z powodzeniem od wielu lat w londyńskim metrze.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: