Polskie służby nie potrafią zahamować wycieku maili, ale apelują żeby ich nie czytać

Newsy
Opinie: 0
Ataki hakerskie na RP operacją rosyjskich służb

Mariusz Kamiński, minister koordynator polskich służb specjalnych, kolejny raz przypomina o roli Rosjan w publikowaniu informacji z prywatnych kont mailowych polskich urzędników, w tym premiera. Rzecznik ministra opublikował obszerny komunikat, w którym kolejny raz twierdzi, że publikacja maili to część rosyjskiej akcji GhostWriter. Dzięki publikacji maili z prywatnych skrzynek urzędników pod adresem PoufnaRozmowa.com Polacy mają teraz bezpośredni dostęp do informacji o kuchni działania rządu i jego otoczenia. Polskie służby, które nie potrafiły upilnować urzędników i zahamować wycieku mail teraz postulują o niewykorzystywanie informacji z portalu publikującego pocztę polskich prawicowych polityków.

Według rzecznika publikowanie maili prezentujących nieprawidłowości w rządzie to atak Kremla na organizację wojskową NATO, a łamanie zabezpieczeń poczty elektronicznej czy profili mediów społecznościowych, realizowane wobec wybranych osób w Polsce, ma na celu ingerencję w debatę publiczną, a także relacje międzynarodowe, w tym sojusznicze.

Według nieudolnych polskich służb specjalnych, „część środowisk w Polsce zdaje się nie rozumieć zagrożenia, traktując kolejne elementy rosyjskich działań jako okazję do osiągania własnych zysków politycznych.” Według rządu, to :nieodpowiedzialne zachowanie wpisujące się w scenariusz groźny dla Polski i osłabia NATO.”

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: