Gry w Xbox Game Pass już dostępne na Samsung Smart TV

Newsy | Promocje
Opinie: 0
Gry w Xbox Game Pass już dostępne na Samsung Smart TV

Microsoft od 2017 roku walczy o rynek graczy za pomocą Xbox Game Pass – subskrypcyjnemu modelowi dostępu do gier, zarówno na konsolach Xbox, PC z Windows, jak i na innych platformach. W październiku 2020 roku pisałem o usłudze Microsoftu xCloud gaming, która strumieniuje gry z Xbox Game Pass na urządzenia, które same nie są wystarczająco mocne aby je uruchomić – na smartfony i tablety z Androidem. Od wczoraj jest to możliwe także na telewizorach Samsunga wyprodukowanych w 2022 roku.

Usługa została zapowiedziana na początku czerwca 2022 roku i jest dostępna na 27 rynkach, w tym od wczoraj także w Polsce. Najwyższa dostępna opcja Xbox Game Pass Ultimate kosztująca 54,99 zł miesięcznie oprócz gier na konsole i pecety obejmuje także cloud gaming na urządzeniach zgodnych z aplikacją Xbox Game Pass. Od wczoraj, czyli od 30 czerwca aplikacja trafiła na telewizory Samsunga wyprodukowane w 2022 roku. Oznacza to, że takie tytuły jak Halo Infinite, Forza Horizon 5, czy Microsoft Flight Simulator, które do działania wymagają mocnego PC lub stacjonarnej konsoli, stają się dostępne dla użytkowników telewizorów Samsung bez konieczności kupowania konsoli, czy komputera. Potrzebny jest tylko gamepad bezprzewodowy z Bluetooth, który podłączymy do telewizora.

Dla osób, które jeszcze Xbox Game Pass Ultimate nie mają ważna może być informacja, że często dostępne są promocje, aby wykupić usługę na pierwszy miesiąc za promocyjną cenę 5 zł, a dla tych, którzy nie chcą płacić za subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate dostępny jest za darmo Fortnite.

Aplikację Xbox można znaleźć, zależnie od regionu, w dwóch miejscach na telewizorach Samsung – albo w sklepie z aplikacjami, albo w Gaming Hub, jeśli jest dostępny na naszym telewizorze.

Połączenie Xbox Game Pass Ultimate oferującym xCloud gaming z telewizorem jest dobrym posunięciem ze strony Microsoftu. W końcu to do telewizora jest podłączona konsola. Partnerstwo z Samsungiem może z czasem jeszcze wzmocnić pozycję Microsoftu na rynku cyfrowej rozrywki, która i tak jest bardzo mocna i przesunęła szalę dominacji PlayStation w kierunku Xboxa w ostatnich 2 latach.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: