Kolejne banki wystartowały z Xiaomi Pay

Newsy
Opinie: 0
Kolejne banki wystartowały z Xiaomi Pay

Bank BPS oraz Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS udostępniły swoim klientom Xiaomi Pay. Mobilne płatności zbliżeniowe Xiaomi Pay możliwe są po dodaniu karty płatniczej do cyfrowego portfela. Dzięki temu użytkownik może korzystać z tych samych kart płatniczych, których używa na co dzień. Podczas płatności w sklepie czy punkcie usługowym nie trzeba mieć dostępu do Internetu.

Usługa Xiaomi Pay działa z wieloma rodzajami kart kredytowych i debetowych Mastercard®.

 

W czasie płatności oryginalny numer karty zostaje zastąpiony cyfrowym zamiennikiem, tzw. tokenem. Numer karty płatniczej nie jest przechowywany w urządzeniu ani na serwerach Xiaomi. Nie zostaje również przekazany sprzedawcy podczas płatności. 

 

Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji Mi Fitness ze sklepu Google Play lub App Store na swój telefon z systemem Android lub iOS. W aplikacji Mi Fitness należy wyszukać swoją opaskę lub zegarek i połączyć go z aplikacją używając przycisku „synchronizuj”. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie danych karty Mastercard w aplikacji, poprzez użycie opcji Xiaomi Pay. Całość operacji należy potwierdzić kodem SMS.

 

Xiaomi Pay można płacić w sklepach i punktach usługowych – wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe kartami Mastercard. Wystarczy na opasce wybrać ekran NFC. Przy płatności wymagany jest kod PIN.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: