Xiaomi zwalnia pracowników

Newsy
Żródło: Reuters
Opinie: 0
Xiaomi zwalnia pracowników

Xiaomi redukuje zatrudnienie w Chinach. Zwolnienia będą dotyczyć głównie działów odpowiedzialnych za produkcję smartfonów i świadczenie usług „w chmurze”. Rzecznik firmy powiedział we wtorek agencji Reuters, że „optymalizacja personelu” i „usprawnienie organizacyjne” dotyczy mniej niż 10% całkowitej siły roboczej, dodając, że osoby, których to dotyczy, otrzymały rekompensatę zgodnie z lokalnymi przepisami.

Chińskie media i serwisy społecznościowe w poniedziałek informowały, że zwolnienia w Xiaomi dotyczą około 15% wszystkich zatrudnionych.

Fala zwolnień związanych z kryzysem w Chinach dotyczy większości chińskich firm technologicznych.

Xiaomi w listopadzie odnotowało spadek przychodów o 9,7% w trzecim kwartale, dotknięty ograniczeniami dotyczącymi COVID-19 w Chinach i słabnącym popytem konsumentów. Przychody ze smartfonów, które stanowią około 60% całkowitej sprzedaży, spadły o 11% rok do roku.

Poniżej pełna treść oświadczenia Xiaomi w tej sprawie (otrzymaliśmy je od agencji PR polskiego oddziału):
Xiaomi wdrożyło niedawno rutynowy proces usprawnień organizacyjnych i optymalizacji zatrudnienia. Liczba osób, których dotyczy ten proces, wyniosła mniej niż 10% wszystkich pracowników. Otrzymali oni stosowne rekompensaty zgodnie z lokalnymi przepisami.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: